/Files/images/Співпраця гімназії з установами.jpg

Для кращого розуміння українців та американців, особливостей їх мови, побуту, традицій існує співпраця Шосткинської гімназії з Корпусом Миру. Волонтери працюють у закладі більше двох років, допомагаючи в розробці та реалізації проектів соціальної, економічної, культурної, екологічної спрямованості, які орієнтовані на співробітництво та активізацію колективу гімназії у вирішенні власних проблем.

У 2006/2008р.р. у нашому закладі перебував волонтер містер Метью Кларк, у 2009-2011 н.р., міс Єрі Чан, і саме проект Єрі Чанг "Клуб дебатів" здобув перемогу, завдяки якій гімназія отримала сучасну оргтехніку. Крім цього, партнерські відносини між волонтером і гімназистами сприяють результативній участі в олімпіадах, конкурсах, можливості спілкування через мережу Інтернет з однолітками, розвивають практичні навички проектної роботи.

Міжнародний проект українських DSD-шкіл /Німецький мовний диплом/

Шосткинська гімназія з 2003/2004 навчального року плідно працює за Міжнародним проектом українських DSD-шкіл /Німецький мовний диплом/ з координатором-консультантом програми у північному регіоні паном Крістіаном Аксом. Цей проект вимагає від учнів старших класів складання іспитів /усного та письмового/ на знання німецької мови, що дозволяє отримати сертифікат, який відкриває шлях до вступу вузів Німеччини.

Послідовно, з року в рік, завдяки розумінню мети перебування кожним учасником проекту Шосткинської гімназії, як з боку директора, так і вчителів та учнів, у 2011 році експертом-консультантом паном Крістіаном Аксом вручено логотип DSD-школи, що підтвердило правильність обраного напрямку розвитку освітньої установи та окреслило нові горизонти для здобуття знань міжнародного рівня. Безсумнівним є те, що Шосткинська гімназія єдина школа Сумщини, яка працює в даному проекті із 22 шкіл України /сайт www.dsd-ukraine.org/