Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти і науки України wym-1579875849991

/Files/images/bbloteka/2020/pologennya.jpg


/Files/images/bbloteka/2020/unnamed.jpg

Віртуальна подорож «Дивовижні бібліотеки світу»

Бібліотека – це скарбниця мудрості, набутої цивілізацією, чарівне місце, особливий простір з особливою енергетикою, настроєм і затишком та, водночас, потужний інформаційний центр сучасності.

Світ книг безмежний. За даними Міжнародної Федерації Бібліотечних Асоціацій і Установ - у світі налічується більше 569,6 тисяч бібліотек. Усі вони виконують велику місію.

/Files/images/bbloteka/2020/Biblioteka1.jpg

Пропоную відправитись у віртуальну подорож та познайомитись з найцікавішими, незвичайними та креативними бібліотеками світу. Тож починаємо!


Мандрівка найвеличнішими бібліотеками світу

/Files/images/bbloteka/2020/osnovna-13.jpg


ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ У СІЧНІ

/Files/images/bbloteka/271590892_472688807914109_6228260520997982271_n.jpg

135 років від дня народження англійського драматурга, поета Алана Александра Мілна

/Files/images/bbloteka/271653572_1015183799033455_1918868336877207953_n.jpg

Вінні-Пух святкує ювілей

Розпочалася ця історія дуже давно. Наприкінці серпня далекого 1914 року на станції канадського містечка Вінніпег зупинився військовий поїзд. Пасажири побачили на пероні мисливця, який тримав на цепу ведмедика. Вояки викупили ведмежатко і забрали з собою. Назвали його Вінніпег, а скорочено – Вінні. Цілих 5 років бура ведмедиця Вінні мандрувала з вояками по світу, а потім її передали до Лондонського зоопарку.

У 1921 році маленький англійський хлопчик Крістофер Робін пішов до зоопарку, побачивши великий натовп людей біля вольєра, він зупинився. У вольєрі жила кумедна ведмедиця Вінні. Вона так сподобалась Робіну, що хлопчик щодня просився до зоопарку, але тато хлопчика, Алан Александр Мілн, не міг щодня водити сина до звіринця і подарував йому іграшкове плюшеве ведмежатко. Щасливий Робін назвав ведмедика на честь своєї улюблениці Вінні, але додав до нього ще одне ім’я – Пух (так він колись кликав лебедів, намагаючись підізвати їх до берега). Ось так на світ з’явився ведмедик Вінні-Пух.

У грудні 1925 року у лондонській газеті вечірніх новин з’явилося перше оповідання про ведмедика Вінні «Неправильні бджоли», розказане А.А. Мілном для сина. Свого героя Ален Мілн назвав на честь улюбленої іграшки сина. Друзями Вінні-Пуха стали іграшки Робіна – віслючок, тигр, кенгуру і маленьке поросятко, а кролик і сова жили в лісі поблизу їхньої дачі. Ось таке утворилося товариство! Оповідання так сподобалося читачам, що у 1926 році вийшла перша книга письменника «Вінні-Пух та всі-всі-всі» про пригоди Вінні-Пуха та його друзів, з ілюстраціями Ернеста Шепарда. Ось уже 95 років веселими пригодами ведмедика захоплюються діти всього світу. Наш любий Вінні однозначно подобається всім – і дорослим, і дітям. Він став улюбленим героєм дитячих мультфільмів, його образ використовують на одязі, посуді, обгортках шоколаду.

/Files/images/bbloteka/7.jpg

До речі, у вересні 1981 року 61-річний Крістофер Робін Мілн відкрив пам’ятник ведмедиці Вінні у натуральну величину в Лондонському зоопарку.

З Днем народження, наш любий Вінні-Пух!

185 років від дня народження Льюїса Керролла

27 січня виповнюється 185 років від дня народження Льюїса Керролла (Чарлз Лютвідж Доджсон) (1832-1898) – англійського письменника-казкаря, автора всесвітньо відомої книжки «Пригоди Аліси в Країні Чудес».Чудовий світ Льюїса Керролла майже сто п'ятдесят років зачаровує і дорослих, і дітей. Книги про Алісу читають у всьому світі. І тим більше дивний їх творець, серйозний математик і педант з одного боку і фантазер, кращий друг дітей - з іншого.


/Files/images/bbloteka/271823674_350732339909846_2950747911745418733_n.jpg

Книги Керролла – це казка, переплетена з реальністю, це світ вигадки і гротеску. Подорож Аліси - це шлях, по якому вільно ковзає фантазія людини, вільної від тягот «дорослого» життя, тому персонажі, що зустрічаються на шляху, і пригоди, пережиті Алісою, так близькі дітям.


Віртуальна книжкова виставка до Дня Соборності України (відео)

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Акт Злуки став уособленням мрії українського народу про соборну національну державу та етнічної єдності.

Урочиста акція святкування й проголошення Акту Злуки відбулася 22 січня 1919 р. на Софіївській площі біля собору. На майдані зібралися тисячі мешканців столиці, військові частини та духовенство Української православної церкви.

22 січня 1919 року ідея соборності українських земель набула державного статусу. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

Сьогодні, після початку неоголошеної війни Росії проти України, проблема соборності України, на жаль,є не менш актуальною. Тож 22 січня в День Соборності України буде доречно згадати, як було досягнуто єдності у 1919 році.

/Files/images/bbloteka/Без названия.jpg

Віртуальна книжкова виставка до Дня Соборності України

/Files/images/bbloteka/10.jpg

Віртуальна книжкова виставка "Україна - Єдина"

/Files/images/bbloteka/9670.jpg


/Files/images/bbloteka/271491054_622474302394201_2449915503890680916_n.jpg


Найоригінальніші та незвичайні бібліотеки світу

/Files/images/bbloteka/2020/maxresdefault.jpg

У США проводиться Національний тиждень бібліотеки #nationallibaryweek. До вашої уваги: віртуальна екскурсія по одній із самих красивих бібліотек у світі - George Peabody Library Private Events що знаходиться у Балтіморі, ш. Меріленд.

20 найкрасивіших бібліотек світу

/Files/images/bbloteka/2020/Klementinum-Library-Prague.jpg

Найкрасивіші бібліотеки світу та України

/Files/images/bbloteka/2020/unnamed (1).jpg

ТОП 8 унікальних бібліотек світу

/Files/images/bbloteka/2020/biblioteku_ad054.jpg

Незвичайні бібліотеки світу

/Files/images/bbloteka/2020/Без названия (1).jpg


За вікном дощ. З книгою нам не страшна будь-яка негода! Книга в моді при будь-якій погоді!

/Files/images/bbloteka/252454986_1032803637554569_6038752200054993274_n.jpg


Добірка ідеальних книг для ОСІННЬОГО НАСТРОЮ

Нарешті, настав той час, коли більше ніхто не скаже тобі: «Гей, досить сидіти вдома, така гарна погода за вікном!» Адже починається сезон дощів, а вечори темні та холодно — саме те що потрібно, аби сховатись у кімнаті з чашкою чаю та атмосферною книгою.
1. О. Генрі «Останній листок»
Не можна розпочинати осінні читання, не згадавши про цю розповідь. Вона коротенька — на один вечір, але залишає після себе смак ще надовго. І навіть якщо ви читали розповідь десятки разів та на пам’ять знаєте, чим вона закінчиться — все рівно слід її перечитати. Аби нагадати собі про те, наскільки дивовижне наше життя, коли у ньому є місце для дружби, самопожертви та глибоких почуттів.

/Files/images/bbloteka/2019/1.jpg

2. Рей Бредбері «Напередодні Дня всіх святих».
Здається, що історій Бредбері вистачає на кожну пору року і яка погода не була б за вікном — завжди знайдеться доречна книжка цього автора. Ця — ідеально пасує до осіннього настрою із присмаком магії. Її варто прочитати тим, хто й у дорослому житті знаходить місце для чарівних історій, мрій про потойбічні світи і жаги до розгадування таємниць. Рекомендується розповідь до прочитання напередодні Дня всіх святих — Хелоуїна.

/Files/images/bbloteka/2019/2.jpg


3. Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка».
Багато людей бачили однойменний фільм, але мало хто знає, що він був знятим по чудовій книзі, вартій, аби її прочитали. Головні героїні обговорюють дивовижні історії життя людей, що їх оточують чи оточували. І ні, це не просто плітки двох жіночок у кафе. Це історії, котрі змушують інколи сумувати, інколи захоплюватись чи сміятись. Але всі вони — надихають і додають сили, так що цю книгу можна приймати як ліки від осінньої апатії.

/Files/images/bbloteka/2019/3.jpg

4. Руїс Сафон «Тінь вітру».
Середньовічний готичний роман можна вважати просто уособленням цієї пори року. Тим більше, якщо він написаний автором, котрого порівнюють із королем даного жанру — Умберто Еко. Знайомимось ми з головним героєм, ще коли він зовсім маленьким хлопчиком знаходить магічну книгу, що змінює раз і назавжди його подальше життя. І ми із захопленням слідкуємо за його пригодами, відносинами з людьми, незвичними поворотами долі та магічними епізодами, яких так часто не вистачає у реальному житті.

/Files/images/bbloteka/2019/4.jpg

5. Крістіан Грендаль «Мовчання у жовтні»
Меланхолія, ліризм, складні метафори — в цій книзі повний комплект всього необхідного для осінньої літератури. Філософських погляд на людські взаємовідносини — відкриває незвичайний погляд на звичайнісінькі речі. І немає кращого часу над цими печами поміркувати, ніж восени.

/Files/images/bbloteka/2019/5.jpg

6. Скарлетт Томас «Наш трагічний Всесвіт»
Англійські письменники — майстри в питанні атмосферної осінньої прози. І не дивно, адже їх країна здається місцем, де осінь панує увесь рік: дощі та густі тумани, холодне море і вітер, теплі светри та пальто, чай з молоком і старі будинки покриті мохом. Головна героїня роману — письменниця, яка одно разу знаходить книжку, що змінює її життя. Все навколо неї кардинально змінюється, окрім одного — англійської осені.

/Files/images/bbloteka/2019/6.jpg

7. Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка»
Що може ідеально доповнити осінь? Правильно — готичний роман! Спочатку здається, що у вас попереду цілий вечір і його нема чим зайняти. Аж раптом на годиннику третя ночі, а в не можете відірватись він книжки, поки не дізнаєтесь, скільки ж насправді було спочатку дівчат і що з ними насправді сталось.

/Files/images/bbloteka/2019/7.jpg

8. Шарлотта Бронте «Джейн Ейр»
Її без зайвих сумнівів відносять до визнаної класики і більшість книголюбів вже давно прочитали цю книжку. Але ж є такі історії, до яких хочеться повертатись щороку. Аби роман отримав відлуння у вашому серці — читати його потрібно саме у осінню пору.

/Files/images/bbloteka/2019/8.jpg

9. Кеннет Грем «Вітер у вербах»
Класична англійська казка — саме те, що потрібно, якщо ви читаєте у вечері разом із дітьми. Для дорослих така мила історія не буде нудною, а дітям вона стане улюбленою книгою на довгі роки, адже в ній є все те, що ми так любимо у дитинстві. Якщо ваша мета — розвивати у дітей правильний смак до літератури, то ця казка неодмінно має бути у списку до прочитання.

/Files/images/bbloteka/2019/9.jpg

10. Агата Крісті «Велика подорож»
Королева детективів — такий титул отримала письменниця і це те, що про неї знають всі. Та життя Агати Крісті не пройшло за письмовим столом, у написанні ідеальних історій. Окрім них було же безліч пригод, серед яких і одна з найбільш величних — навколосвітня подорож. В основі книжки — записи, які Агата Крісті робила під час мандрівки по Африці, Австралії, Новій Зеландії, Гаваях, Канаді. Окрім цих розповідей про світ, захоплює те, наскільки бурхливе, насичене, дивовижне життя прожила авторка.

/Files/images/bbloteka/2019/10.jpg


Сучасна українська письменниця, талановитий журналіст і володарка низки престижних літературних премій. Перш за все автор прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами і істинно українськими мотивами.В цілому творчість Зірки Мензатюк має яскраво виражений національний мотив. Автор відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру.Перші твори письменниці стали з'являтися в українських журналах ще в шкільні роки автора, але перша повноцінна книга була видана тільки в 1990 році - нею виявся твір «Тисяча парасольок». Слідом за цим на прилавках магазинів з'явилися книги «Мільйон мільонів сестричок», «Київські казки», «Як до жабок говорити», «Макове князювання». Все це яскраві і добрі казки для самих маленьких читачів.У бібліографії автора представлені також і підручники для середніх освітніх шкіл, зокрема - «Оповідання з історії Києва». У цій книзі письменниця в простій і доступній для дітей формі розповідає про найбільш важливі історичні події.

/Files/images/bbloteka/2020/247098446_1024747735026826_3954881841984280904_n.jpg


Знайомимось з титулованою книгою «Міст у Терабітію» увійшов до переліку найвизначніших творів дитячої літератури за версією Американської літературної асоціації, до списку «Відомі дитячі книжки» за версією ALA та здобув нідерландську премію «Срібний олівець». Також ця книга - лауреат Медалі Ньюбері та найкраща книга року за версією School Library Journal. Кетрін Патерсон – одна з найвідоміших у Європі американських дитячих письменниць. Саме повість «Міст у Терабітію», уперше опублікована 1977 року, принесла їй визнання.

/Files/images/bbloteka/251030554_407800340887933_6629169059502953849_n.jpg

Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п'ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружби, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед. Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам'яті дітей і дорослих.


1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні це також і День ветерана.Цей день – символ єдності і спадкоємності поколінь, чудова нагода сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і літнім людям за їх внесок у розвиток нашої країни, за багаторічну добросовісну працю, доброту та мудрість.

/Files/images/bbloteka/2020/244027360_1011799206321679_4941120076572642077_n.jpg

І наша увага і турбота необхідна їм кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до тих, хто своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.


/Files/images/bbloteka/2020/243868190_1940287166133374_3185760163702623918_n.jpg

29 вересня 2021 року до Всеукраїнського дня бібліотек на базi Миронiвського НВК вiдбувся семінар шкiльних бiблiотекарiв.

/Files/images/bbloteka/2020/243153074_218653033591883_9121910822617150812_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/243165868_624006768764908_2167200847379605173_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/243933929_243289691062138_32990540245089005_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/243197536_1174758566345504_355515022831130766_n.jpg


14 жовтня в Україні відзначають День захисників та захисниць України, День Українського козацтва та Свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Це свято, яке увібрало в себе багаті й славні традиції предків, уособлює мужність і силу оборонців та визволителів нашої рідної землі на всіх етапах її історії.

Щиро вітаємо усіх з святом! Миру і спокою нам на нашій рідній землі.

/Files/images/bbloteka/244752007_1058105574956905_4667663035516545499_n.jpg


Роальду Далу - 105

Любі учні! Запрошуємо вас у мандрівку сторінками чудових книжок РОАЛЬДА ДАЛА!

/Files/images/bbloteka/2020/241778202_1038235420277254_4411610237895932861_n.jpg

Роальд Дал (1916-1990)-відомий британський письменник, автор романів, повістей, новел, оповідань, написаних як для дорослих, так і для дітей. В Україні його творчість добре знана серед малечі. Його твори захоплюють дедалі ширше коло юних читачів у всьому світі.

/Files/images/bbloteka/2020/241754355_1038235620277234_8947136302246864618_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/241762184_1038235483610581_2068244440836198877_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/241780334_1038235506943912_5780012104826546104_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/241807902_1038235546943908_5501711437752185802_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/241836032_1038235576943905_2429716470208370080_n.jpg/Files/images/bbloteka/2020/241990865_1038235440277252_4045490101395506978_n.jpg


"Безсмертне слово Великого Кобзаря"

/Files/images/bbloteka/2020/159430990_174452364335125_2736484561670038103_n.jpg /Files/images/bbloteka/2020/159969735_2857141767838099_2905288303524795689_n.jpg

Матеріали до відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)

/Files/images/bbloteka/den_pamyati.jpg


/Files/images/bbloteka/167984704_1593365314191626_436621864063974194_n.jpg

Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги (IBBY-International Board on Books for Young People). А дата була обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо всі чудові твори цього дивовижного митця й оцінюємо подальші старання його послідовників. А також розуміємо, яке місце сьогодні посідає книга у вихованні та розвитку дітей.

Дитяча література з'явилася порівняно нещодавно. До середини вісімнадцятого століття діти читали приблизно те саме, що і їхні батьки. Особливо популярними були «Робінзон Крузо» Д. Дефо та «Подорожі Гуллівера» Дж. Світа. А ще дорослі та малі читачі полюбляли східні казки. Тогочасні книголюби зачаровувалися фантастичними історіями із циклу «Цікаві арабські ночі» – про Аладдіна, Алі-Бабу і сорок розбійників та сім подорожей Синдбада-мореплавця.

Суто дитяча література народилася аж через сто років – у дев′ятнадцятому столітті з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і Сплячу Красуню.Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути і збагатити цей вид художньої літератури.


/Files/images/bbloteka/167464922_1632461260277190_4489286913300142686_n.jpg

Перу Ганса Християна Андерсена (02.04.1805-04.08.1875) належить 28 саг, 6 романів, 51 п'єса, 25 подорожніх книжок, 4 біографії, 6 автобіографічних публікацій, 42 статті, листи та інші речі, 7 сатирично-гумористичних оповідок, 8 поем, 1024 вірші, 37 брошур та 6 «іншої прози».Але в історію світової літератури Андерсен увійшов передусім своїми казками - 212 казок у 24 збірках, які було видано за 40 років (1835-1872). До кожного Різдва митець видавав нову книжку казок, а данці сприймали її як чудовий різдвяний подарунок для своїх родин. Казки Андерсена тісно пов'язані з фольклором, дуже динамічні, в них багато гумору, фантастика поєднана з реальним життям; багато казок є гострою соціальною сатирою («Нове вбрання короля», «Соловей», «Кожному — своє місце», «Свині», «Слимак і кущ троянди», «Дюймовочка»). Жорстоким грошолюбам у казках протистоять прості бідні люди, яких Андерсен наділяє найблагороднішими моральними рисами і якостями («Стійкий олов'яний солдатик», «Кресало», «Русалонька», «Дівчинка з сірниками», «Снігова королева»). Казки Андерсена пройняті соціальним оптимізмом і щирою вірою в краще майбутнє людства.


КНИГИ — ЮВІЛЯРИ 2020 РОКУ

/Files/images/bbloteka/120137730_191669875700726_7224606520552961300_n.jpg


Жива книжкова полиця в бібліотеці

Буккроссинг набирає потужних обертів в Україні, оскільки він несе
в собі безліч нового і цікавого, тому бібліотека гімназії не могла залишитися осторонь. Зараз всі бажаючі мають змогу прийти до бібліотеки та із спеціального стелажа взяти будь-яку книгу, яка їм припаде до душі. Також кожен може покласти на цей стелаж свою власну книгу.
Вільний «книгообмін» проводиться безкоштовно та базується на принципі «Прочитав – віддай іншому», основною його метою є «Перетворення світу в бібліотеку».
Основна мета акції – підвищити попит та інтерес до читання книг.
Наша емблема: Книга з ручками та ніжками, що біжить.
Отже, якщо ти фанат читання, і в тебе з часом назбиралось багато прочитаної цікавої та актуальної літератури, якою хочеться поділитися, так би мовити порекомендувати іншому, то сміливо вирушай до бібліотеки. Гарна книга мов музики вабить та чарує.
А якщо навпаки хочеш прочитати щось нове та по-новому – поличка з книгами доступна та відкрита теж чекає на тебе.
Першою поділилась з тобою творами Макса Кедрука наша директорка Юлія Михайлівна, саме вона запропонувала приєднатися до всесвітнього ідейного руху буккроссинг! Книгам не місце на полицях, вони повинні подорожувати.

Завідуюча бібліотекою Віра ВРОНСЬКА

/Files/images/Рисунок2.jpg

Учитель, герой і поет

З серцем палаючим Данко

Справжній палкий гуманіст

Щастя творив до останку.

Григорій Орел

Учитель.

Виховати щасливу людину мріяв Василь Сухомлинський. Ця філософія була філософією його серця. Дитину треба пізнавати такою, якою вона є, зберегти її неповторність та індивідуальність. Про що мріяв великий педагог удосвіта, дивлячись через вікно на підростаючий сад. Можливо шкільний сад нагадував йому веселу юрбу школярів, яку треба дбайливо опікувати і любити по-батьківськи. Незважаючи на усілякого роду заборони, обмеження, він щоранку писав про те, як подолати консервативні догми, як наповнити нову школу новим змістом.

Сад Василя Сухомлинського. Як багато може він нагадати нам про великого гуманіста, такого хворобливого і сильного , такого величного і скромного. Заради дітей, заради щасливого майбутнього.

Про школу радості мріяв великий педагог, про школу радості мріють і діти. А батьки, про яку школу для своїх дітей мріють вони? Та чи вміють дорослі ще мріяти?

До 100-річчя від дня народження видатного педагога в Шосткинській гімназії було проведено анкетування учнів:

«Сучасний Сухомлинський, який він? Чи нова українська школа здійснить мрії Василя Сухомлинського?».

Зав.бібліотекою В.Вронська


До Всеукраїнського дня бібліотек наймолодші гімназисти, учні 5-А класу разом з класним керівником Бугай Наталією Володимирівною привітали бібліотекаря Шосткинської гімназії Вронську Віру Олексіївну зі святом. Вони побували на екскурсії, ознайомились з експозиціями та поринули в дивовижний всесвіт, який створюють книги!

/Files/images/2019/71798415_2385950441503346_9050641650644156416_n.jpg


ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Книги для учнів 1(5) класів

Березень 2018

Багато сучасних дітей сприймають читання як роботу. І навіть не підозрюють, що можна читати книжку просто так, для себе, для задоволення. Відомого українського дитячого письменника Всеволода Нестайка дуже непокоїло, що дітлахи надавали перевагу комп’ютерним іграм, телебаченню , а не книжці.

Із великої кількості книжок, написаних вітчизняними і зарубіжними письменниками, він сам дізнавався про різні країни, відкривав для себе дещо нове, пізнавав добро і зло, поринав у фантазії мрії. Письменнику дуже хотілося, щоб юні читачі також зачитувались творами Марка Твена, Жуля Верна, Майн Ріда і багатьох інших авторів. Так була створена серія книг «Читаємо з Всеволодом Нестайком»

Роман американської письменниці Елеанор Портер «Полліанна» відомий в усьому світі. Секрет популярності криється у принадливості образу Полліанни – сонячної дівчинки. Дванадцятирічна дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування.

Один з найпопулярніших романів видатної англійської письменниці Френсіс Бернет – «Маленька принцеса». Сара – незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, намагаючись поводитися як справжня принцеса.

«Чарлі і шоколадна фабрика» - найпопулярніша книжка Роальда Дала. Неймовірні пригоди маленького хлопчика не залишать байдужими ні дорослих, ні дітей. Це одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Чи хотіли б ви зустріти чарівну істоту, яка виконає будь-яке ваше бажання? Персонажам книжки Едіт Несбіт поталанило: вони знайшли справжнього ельфа. Чи виконає він усі бажання? Прочитайте книжку - і неодмінно про все дізнаєтеся.

Нові неповторні зустрічі з милим сімейство Мумі-тролів та їхніми друзями чекають на маленьких читачів у книжці Туве Янссон «Країна Мумі- тролів». Якщо вам раптом закортить відвідати будиночок Мумі-тролів у квітучій долині, не дивуйтеся, не заставши там знайомої Мумі-родини . Бо так буває – навіть із чудової домівки хочеться утекти, щоб колись повернутись.

Завідуюча бібліотекою В. Вронська


ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Нові книги для вчителів та старшокласників.

Березень 2018

«Шостка 1918». Пропоноване А. Земанеком та В. Кириєвським видання містить ілюстрації та документи доби боротьби Української революції та війни за Незалежність 1917-1918 років, які висвітлюють процес української державності на початку ХХ століття в місті Шостка.

Особливо детально показана діяльність Шосткинського порохового заводу, його пограбування більшовиками. Вступ у місто німецьких передових частин завадив повному знищенню заводу. Їх зустрічали

як визволителів з музикою, подали хліб і сіль. Опівдні німці в супроводі радісних шосткинців підійшли до казарм на Садовій вулиці. Німецькому командуванню було урочисто передано у повній справності заводи: як пороховий, так і капсульний.Отже Шостка стала українсько-німецькою з двома комендатурами – німецькою та українською, які налагоджували мирне життя. Німецькі солдати харчувалися на казарменій кухні. Окрім того, вони ще мали грошове забезпечення, яке витрачали на закупку харчів на базарі. Солдати не торгувались із селянами, скуповували все на базарній площі удвічі дорожче.

За німців відкрився на Базарній площі ресторан у будинку по вулиці Садовій ,18-20. Він належав Івану Филипенку, колишньому прапорщику Севастопольського фортечного артилерійського полку. Іван закінчив Московську консерваторію, мав напрочуд глибокий голос тенора. Перші виступи на московській сцені Іван Павлович зробив у 1915 році. Співав він і в своєму ресторані на Базарній площі в Шостка .Як розвивалися події до листопада 1918 року, ви дізнаєтеся прочитавши цю цікаву книжку.

Видання розраховане на істориків, краєзнавців, учнів.

Завідуюча бібліотекою В. Вронська


Літературна крамниця.

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію й прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному . Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів. “Антологія української фантастики ХIХ століття” представляє мало відомі твори Івана Борщевського, Оксани Драгоманової, Євгена Згарського, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.Ця збірка фантастичних творів розрахована на старшокласників та вчителів

Микола Амосов – хірург з ласки Божої, що врятував тисячі життів;

новатор, який відкрив нові шляхи в хірургії легень і серця й створив нову науку – біокібернетику, мислитель, пропагандист здорового способу життя.Навряд чи хтось поставить під сумнів те, що саме діяльніть провідного хірурга – кардіолога значною мірою посприяла піднесеню інтелектуального іміджу України. Він прооперував понад 6 тисяч осіб, уперше в світі здійснив протезування мітрального серцевого клапана. Створив і першим у світі почав використовувати штучні серцеві клапани з покриттям. У вестибюлі клініки Амосова висіло оголошення : “Прошу, крім квітів, подарунків персоналу не робити.Амосов”. Це гасло зняли вже після відходу М.М.Амосова. Ідеологія змінилася, медицина ставала платною.

У видавництві “Молода гвардія” у 1978 році побачила світ книга Миколи Михайловича “Роздуми про здоров’я”, особливу турботу лікар-письменник виявляв до молодих людей . Він пише : “Зрозуміло, ви здорові і не на часі вам морочити голову про майбутні хвороби, але життя швидкоплинне. В більшості хвороб винна не природа, а сама людина.Найчастіше вона хворіє від лінощів, жадібності й від браку розуму.Лінощі тіла породжують лінощі духу, ранню старість. Для здоров’я необхідні чотири передумови : “фізичні навантаження, обмеження в харчуванні, загартування, час і вміння відпочивати. І ще п’яте – щасливе життя”.

Амосов-депутат дуже скоро зрозумів ціну словесного непотребу, демагогії, якої ставало все більше. Законодавці працюють, уряд – керує, а країна котиться в прірву. Лікар-новатор полишає Верховну Раду.

Бог послав йому легку смерть – за те, що він так багато врятував людей. Праведники вмирають легко. 12 грудня 2002 року лікар зайшов до Миколи Михайловича в палату і попросив повернутися на бік. Амосов повернувся – і ...помер раптово.

Мудрий Андре Моруа тонко підмітив, що лікар і письменник забувають про себе і про власне життя , вдивляючись у життя інших. Це висловлювання повною мірою стосується і Миколи Михайловича Амосова. Книга, написана для молодого читача письменницею М.Згурською, так і називається “Микола Амосов”.

Філософ Артур Шопенгауер зазначав: “Читати – значить думати ще однією головою”. Читайте, читання зародить інтерес, пробудить цікавість, потребу у знаннях, щоб дати відповідь на нові й нові запитання “Чому?”.


ЛІТЕРАТУРНА КРАМНИЦЯ

Ці книги бібліотека гімназії отримала впродовж листопада 2015 року

“Міфи та легенди українців”, зібрані відомим письменником-українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи: як Господь створив землю, звідки пішли гори, звідкиля узялися зорі, грім та блискавка, як з’явилися на світ чоловік та жінка, як хрестилася княгиня Ольга... Вони навчають правил, яких повинна дотримуватись людина протягом усього свого життя.Ця книжка буде цікава учням і вчителям.

“Война на три буквы” Таку назву мають зібрані репортажі Володимиром Максаковим, Катериною Сергацковою та Артемом Чапаєм про те, що відбувалося в Україні з 22 лютого 2014 року і до початку 2015-го. Про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, повномаштабну війну, яку назвали трьома буквами АТО. Автори книги зустрічалися з різними людьми по обидві лінії фронту і намагалися розібратися, що відбувається насправді. Як назвати ці воєнні дії, що змінили Україну і світ навколо неї. Книга розрахована на старшокласників та вчителів.

Радянська пропаганда зробила Симона Петлюру утіленням усіх темних сил людини : зради, обману, підступності. Цьому сприяла і та обставина, що сам Петлюра – літератор і журналіст – ніколи не писав про себе. Книга В.Савченка “Симон Петлюра” розповість читачам яким насправді був цей знаменитий українець. Книга розрахована на старшокласників та вчителів


«Вона – наш витвір, наша мрія, Cоборна, вільна Україна» – під таким гаслом проходив цикл бібліотечних уроків до Дня Соборності України в Шосткинській гімназії. 22 січня 2018 року бібліотекарем Вронською В. О. та активістами учнівського самоврядування були проведені історичні огляди регіонів України, висвітлене їх поєднання (злука) у єдину державу.

/Files/images/2018/SDC13271.JPG/Files/images/2018/SDC13269.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1233

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.