/Files/images/psiholog/Рекомендації для батьків.png

Поради батькам "Долаємо стрес"
/Files/images/psiholog/Долаємо стрес.png

/Files/images/Гендер.jpg

Що таке гендерно зумовлене насильство

Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) є одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі. Насильство, яке вчиняється на основі використання фізичної, психічної сили чи зловживання владою до особи чи групи осіб через їхню стать. Такі дії є крайнім виявом дискримінації за ознакою статі.

Зазвичай ГЗН починається з психологічного насильства, коли людина може словесно образити, знецінити. Це повторюється знов і знов, та стає певною нормою, що підсилюється тим, що людина «бажає» нібито нам кращого. Але надалі додається економічне насильство , коли людина поруч намагається контролювати наш фінансовий стан, обмежувати кишенькові гроші або ж взагалі їх забирати. І все це супроводжується нав’язуванням почуття сорому та провини кривдником.

Тому часто постраждалі від ГЗН можуть бути впевненими, що вони самі винні в тому, що їм не довіряють чи вони самі провокують на таку поведінку.

До того ж деякі люди вважають, що інколи насильство виправдане, що його можна «заслужити», а інколи чоловіки навіть не усвідомлюють, що скоюють насильницькі акти щодо жінок. Не всі вбачають в цих вчинках насильство, хоча це теж його види.

Гендерно зумовлене насильство часто приховується через звинувачення жертви та безкарність злочинців. Як наслідок - набуває системного характеру,а інколи чоловіки навіть не усвідомлюють, що скоюють насильницькі акти щодо жінок. Не всі вбачають в цих вчинках насильство, хоча це теж його види.

Гендерно зумовлене насильство часто приховується через звинувачення жертви та безкарність злочинців. Як наслідок - набуває системного характеру.

/Files/images/1722330690094.jpg

Щороку увесь світ відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який проголошено 30 липня Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2013 році з метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми Щоб убезпечити потрапляння громадян України у ситуацію торгівлі людьми, зокрема в умовах діючого воєнного стану в Україні, розміщаємо посилання на тематичні матеріали:

-https://safewomen.com.ua/ua(інформаційна кампанія, розроблена за ініціативи Урядової Уповноваженої з гендерної політики та Міністерства соціальної політики України, за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International);

-https://www.youtube.com/watch?v=qEjGqibEZao(соціальна реклама «Торгівля людьми: пильнуй, помічай, реагуй» для телемарафону «Єдність», який розробив проєкт «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International Ltd., у співпраці з Міністерством соціальної політики України).

-https://pratsia.in.ua/forced_labour.php(соціальна реклама «Примусова праця: як розпізнати й уникнути», розроблена Державною службою України з питань праці за підтримки Проєкту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»). Також, просимо районні державні адміністрації

/Files/images/psiholog/Рекомендації для батьків 1.png

/Files/images/psiholog/Blue White Playful Illustration Lifestyle Poster.png

Інформація щодо бекоштовної кризової психологічної допомоги в період війни в країні

За підтримки Національної психологічної асоціації (НПА) психологи-волонтери створили центр психологічної підтримки “Як ти?” для тих, хто потерпає від останніх подій і відчуває постійні стрес, хвилювання та тривогу. За підтримкою можна звернутися безкоштовно, у будь-який час доби. Щоб отримати психологічну допомогу, заповніть анкету.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexWl1siLEuP6KQXxj7TC7bBrht0tPEAyJ9C9jMK7WeoWSEww/viewform

“Розкажи мені” — безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Команда платформи допомагає всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються в економіці, соціумі та житті кожної людини. Звернутися за допомогою можна через

https://tellme.com.ua

“УкрЄдність” – сайт безкоштовної психологічної підтримки від Української спілки психотерапевтів. Команда підбере для вас фахівця відповідно до зазначених Вами проблем. Є можливість відвідувати

безкоштовні підтримуючі групи в онлайн-форматі.

https://ukr-ednist.com.ua

Чатботи в Telegram для психологічної підтримки українців: Друг. Перша допомога – бот, створений за підтримки ЮНІСЕФ на основі сучасних протоколів і науково-доведених досліджень.

https://t.me/friend_first_aid_bot

Слова допомагають – бот, який розповідає про різні стани й емоції та підказує, як допомогти собі самостійно, якщо немає змоги звернутись до психолога. Також радить, як підтримати іншу людину, котрій потрібна психологічна допомога. https:/

/Files/images/3а-781x1024.jpg


/Files/images/2.jpg


/Files/images/17.jpg

ПІДТРИМКА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

Ментальне здоров'я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Які щоденні звички допомагають покращити психологічну стійкість:

-Дотримання режиму дня.Розпочинайте і закінчуйте день з простих ритуалів (як-от вмивання чи чашка чаю).

-Регулярні фізичні вправи.Оберіть те, що вам до душі (прогулянка, танці, фітнес, йога чи інші фізичні вправи). Фізичні навантаження не повинні бути виснажливими. Натомість вони повинні бути систематичними.

-Повноцінне харчування та достатнє вживання рідини.

-Дотримання режиму сну.Знайдіть можливість подрімати вдень, якщо не мали повноцінного сну вночі через повітряну тривогу.

-Відпочинок.Усвідомте, що відпочинок — така ж потреба людського організму, як харчування чи сон. Тому намагайтеся кожного дня виокремити час на відпочинок (це може бути читання книг чи гра з домашнім улюбленцем).

ОЗНАКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТРАВМИ

У ДІТЕЙ:

Дитина стала пасивною і мовчазною.

У дитини з’явилися проблеми зі сном.

Дитина боїться звуків чи зображень, що нагадують про травматичні події.

Дитина демонструє тривожну поведінку: вона постійно насторожена та гіперчутлива до будь-яких подразників.

Дитина знову і знову відтворює в іграх або переказує трав­матичну подію.

ОЗНАКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТРАВМИ

У ПІДЛІТКІВ:

Незвична, часом агресивна чи деструктивна поведінка.

Різка зміна міжособистісних стосунків (наприклад, дитина відсторонюється від батьків).

Відчуття провини чи сорому.

Різке дорослішання, зокрема перевантаження себе домашніми завданнями / домашньою роботою.

Як підтримати дитину, яка пережила травматичний досвід

Слухайте дитину.

Допоможіть зрозуміти: те, що вона відчуває, нормально. Уникайте як зайвої драматизації, так і знецінювання пережитого дитиною досвіду.

Зверніться з дитиною по допомогу до спеціалістів.

wym-1738054640627

Кiлькiсть переглядiв: 1624

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.